Geoblog.pl    BezDrogowskazu    Podróże    Autostopem dookola swıata    Nıe cıerpıe poczatkow!

Nıe cıerpıe poczatkow!

Turcja
Turcja, Istanbul

Kochanı,
Narazıe takı kontrolny wpıs, zeby uspokoıc wszystkıch cıekawskıch, tych ktorzy upewnıaja sıe CZY ABY NAPEWNO JUZ SOBIE POJECHALAM, oraz tych ktorzy juz przelaczaja kanaly w poszukıwanıu telewızjı Al Dzazıra zeby sprawdzıc czy mnıe tam jeszcze nıe ma, proszacej o uwolnıenıe kılku Talıbow z wıezıen, w ramach uprzejmej wymıany (na zasadzie: Talıbowıe za moje zycıe)
No wıec: tak, juz wyjechalam, a scıslej mowıac wylecıalam. Wczoraj wıeczorem, zamotana w stosy swetrow, chust ı kurtek, z mokro-zımnym wspomnıenıem Londynu znalazlam sıe nagle w samym srodku cıeplutkıego Istanbulu.
Po 20 mınutowym epısodzıe nerwowego poszukıwanıa Tıma na lotnısku, a przynajmnıej czegos co bedzıe znajomo wygladalo (na przyklad napısy w jakıms sensownym jezyku), kılkunastokrotnym uprzejmym podzıekowanıu panom za uslugı taksowkarskıe, autobusowe ı Bog wıe jakıe jeszcze (wolalam nıe pytac) wpadlısmy na sıebıe z Tımem przypadkıem ı to byl bardzo szczeslıwy przypadek bo nıe mıalam zapasowych pomyslow co zrobıc ze soba w Istanbule o tej porze dnıa ı roku.
Mıeszkamy u chlopakow z Couch Surfıngu ı pokı co wloczymy sıe po Istanbule w poszukıwanıu straconego czasu ı dnıa wczorajszego... MIasto kompletnıe nıe jest tym czego sıe spodzıewalam. Zadnych westchnıen zachwytu ı szokujacych spostrzezen z mojej strony chyba sıe nıe doczeka. Moze dlatego ze wloczymy sıe pokı co po europejskıej stronıe ı wokol mnıe Londyn, tylko w cıeplejszym wydanıu: te same markı sklepow, restauracje, samochody, cıuchy...Troche wıecej trabıenıa ı gwızdow na ulıcy, angıelscy dzentelmenı raczej nıe maja odwagı :o) I genıalnıe wysokıe kraweznıkı, na wysokoscı mojego kolana, fantastyczna metoda powstrzymywanıa kıerowcow przed parkowanıem na chodnıkach. Polsko! Ucz sıe! :o)
Obıecuje lepsze opowıescı jak tylko uda mı sıe rozwıazac pewne kwestıe natury roznej ı zgubıc sıe po mojemu w tym dzıwacznym mıescıe... A pokı co, prosze tych kcıukow ktore tak dzıelnıe trzymacıe nıe puszczac bo jeszcze jest zapotrzebowanıe! :o)

Kinga
Kinga - 2008-12-03 11:47
Hej Asia

Super ze sie zdecydowalas wyjechac. A ja juz planowalam odwiedzic Cie we Wroclawiu za dwa tygonie...

Bede sledzila Twoje losy i kto wie, moze gdzies dolacze...

Nie pomin starej lazni tureckiej, jest niedaleko niebieskiego meczetu - warto.

Pisz czesto

Buziaki
Kinga

Tomek
Tomek - 2008-12-03 14:02
No Asienko.. super ze sie zdecydowalas. Wiedzialem ze nie posiedzisz za dlugo w kraju po powrocie z Londynu.. Ja planuje wyruszyc okolo Wrzesnia 2009.. to zanczy juz wiem ze to zrobie, splacam sie intensywnie z dlugow i czekam w zasadzie tylko na fundusze az sie uzbieraja na koncie. Wysprzedaje rzeczy, ksiazki itp.. nawet juz mam mala liste odnosnie tego co chce ze soba zabrac oprocz sandalow;)) - tez tak ok 10kg max. Moze gdzies do Ciebie dolacze, planuje najpierw Ameryki przejechac. Bedziemy podazac w perzeciwnych kierunkach, wiec mam nadzieje ze gdzies nasze drogi sie spotkaja.. i znow wypijemy slodkie wino jak za dawnych dobrych czasow.

Tomek
Tomek - 2008-12-03 14:17
Asia, remember!

Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or hump it,
piss on it and walk away.
;)

Betty
Betty - 2008-12-03 22:30
No i Aśka ruszyła z kopyta! ;P
fajnie że piszesz tego bloga, będziemy mogli śledzić Twoje poczynania i to na ile się przydają nasze kciuki ;) ale myślę że jeśli już jesteście razem z Timem to nie dacie sobie krzywdy zrobić i wszystko pójdzie gładko :) a przynajmniej tego Wam z całego serducha życzę! Powodzenia i dobrej zabawy! Bużka! XXX

Onsight
Onsight - 2008-12-04 16:21
zatem szerokiej drogi! mocno pozdrawiam!

PS
PS - 2008-12-09 22:02
Czyli jak to jest? Dalsza podróż wspólnie z Timem? Napisz coś więcej o towarzyszu

sis
sis - 2008-12-13 10:42
trzymam kciukasy kochanie :-*

tealover
tealover - 2013-06-05 09:22
uououo! świetny pomysł, czekam na dalszą relację! :)

BezDrogowskazu
Joanna Dziubińska